საქართველოში სომეხთა ეპარქიის წინამძღვარი აშშ-ში გაემგზავრა PDF ბეჭდვა ელ. ფოსტა
საქართველოს  სომეხთა ეპარქიის წინამძღვარი, მისი   ყოვლადუსამღვდელოესობა ეპისკოპოსი ვაზგენ მირზახანიანი   2017 წლის 23 ნოემბერს გაემგზავრა აშშ-ში.
ეპარქიის წინამძღვარი  სამუშაო ვიზიტით მიწვეულია "განვითარებისა და დემოკრატიის ცენტრის"  მიერ,  რელიგიათშორის კონფერენციაში მონაწილეობის მისაღებად, რომელიც გაიმართება 24-29  ნოემბერს.
აღნიშნული საერთაშორისო კონფერენციის და ვიზიტის მიზანია რელიგიათშორისი დიალოგის მხარდაჭერა და მსჯელობა არსებულ  გლობალურ    გამოწვევებსა  და რელიგიური ორგანიზაციების როლზე და მათ  მოგვარების საკითხებზე, აშშ-ის გამოცდილების გაზიარება და ახალი კავშირების დამყარება.
აღნიშნული       პროექტი ხორციელდება  საქართველოში ბრიტანეთის საელჩოსა და საგარეო საქმეთა სამინისტროს (Good Governence Fund) ფინანსური მხარდაჭერით, აშშ-ში საქართველოს საელჩოს და ნატოსა    და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრთან თანამშრომლობით.

Предводитель Епархии ААЦ в Грузии отправился в США PDF Печать E-mail
23 ноября 2017 года, предводитель Епархии ААЦ в Грузии, Его Преосвященство Епископ Вазген Мирзаханян, отправился в Соединенные Штаты Америки.
Предводителя Епархии пригласили принять участие в международной межрелигиозной конференции, в рамках рабочего визита в Соединенные Штаты Америки, который организовало АО «Центр развития и демократии» (CDD), с 24 по 29 ноября.
Цель вышеуказанной международной конференции и визита – способствование межрелигиозному диалогу, обсуждение существующих глобальных проблем, роли религиозных организаций и способов их решения, обмен опытом с США и установление новых связей.
Вышеуказанный проект был реализован при финансовой поддержке посольства Великобритании в Грузии и Министерства иностранных дел (Good Governence Fund), в сотрудничестве с посольством Грузии в США и Информационным центром о НАТО и ЕС в Грузии.