საქართველოს სომეხთა ეპარქიის ალექსანდრე მანთაშიანცის სახელობის ცენტრში გაიხსნა გრიგორ მკრტჩიანის პერსონალური გამოფენა PDF ბეჭდვა ელ. ფოსტა
A12018 წლის 21 აპრილს,  საქართველოს სომეხთა ეპარქიის ბათუმის  ალექსანდრე მანთაშიანცის სახელობის 1 2საგანმანათლებლო, კულტურულ  და ახალგაზრდულ  ცენტრში გაიხსნა გრიგორ მკრტჩიანის პირველი პერსონალური გამოფენა.   კულტურული ღონისძიება განხორციელდა ალექსანდრე მანთაშიანცის სახელობის ცენტრის ინიციატივით და ორგანიზებით.
გახსნის ცერემონიას ესწრებოდნენ ხელოვანები, მხატვრები და ხელოვნების მოყვარული საზოგადოების წარმომადგენლები.  გამოფენა მისასალმებელი სიტყვით  გახსნა ცენტრის დირექტორმა სონა ჰოვანისინმა.
ახალგაზრდა ნიჭიერი მხატვარი გრიგორ მკრტჩიანი თავის ნაშრომებს ხელს აწერს   Greg Megerdich სახელით.
1 1მხატვრობა არ არის გროგორის ძირითადი სამუშაო, ეს მისი საყვარელი   საქმიანობაა, რომელსაც იგი უთმობს თავისუფალი   დროის უმეტეს ნაწილს. პეიზაჟებსა და ნატურმორტებთან  ერთად მას1 3 მოსწონს პორტრეტების შექმნა, სადაც ფერების მეშვეობით გამოხატავს ადამიანის შინაგან სამყაროს,  ემოციებს,   განწყობას  და გრძნობებს. მიუხედავად იმისა, რომ გრიგორს არა აქვს სამხატვრო განათლება, მისი ნამუშევრები  გამოირჩევა მაღალი დონით,  ნათელი, გემოვნებით შერჩეული  ფერებით და  რეალისტური სახეებით.
ახალგაზრდა ნიჭიერი მხატვრის ფერწერული ნამუშევრების შესახებ მოსაზრებები გამოთქვეს და თავიანთი შეფასება გამოთქვეს  ბათუმის "სურბ ფრკიჩ“ ეკლესიის სულიერმა მოძღვარმა, ღორსმა მღვდელმა   არარატ გუმბალიანმა, მხატვრებმა აკაკი ძნელაძემ,  ლადო შარაშიძემ და სხვებმა.

В центре Ал. Манташева Епархии ААЦ в Грузии открылась персональная выставка художника Григора Мкртчяна PDF Печать E-mail
A1221 апреля 2018 года, в культурно-образовательном и молодежном центре им. Александра. 1 2Манташева г. Батуми при Епархии ААЦ в Грузии, открылась первая персональная выставка работ Григора Мкртчяна. Культурное мероприятие было организовано по инициативе центра Ал. Манташева.
На открытии выставки присутствовали художники, искусствоведы, любители искусства. Выставку приветственным словом открыла директор центра Сона Ованнисян.
Молодой талантливый художник Григор Мкртчян свои работы подписывает именем «Greg Megerdich». Рисование не является 1 1основной работой Григора, а любимым занятием, которому он посвящает все свое свободное 1 3время. Наряду с натюрмортами и пейзажами, он любит рисовать портреты, где с помощью красок изображает внутренний мир написанного им образа, эмоции, настроение и переживания. И хотя у Григора нет художественного образования, его работы отличаются высоким техническим мастерством, яркими и сочными красками, реальными образами.
О полотнах молодого одаренного художника свое мнение высказали и дали оценку духовный пастырь церкви Сурб Пркич г. Батуми достопочтенный о. Арарат Гумбалян, художники Аркадий Дзнеладзе, Ладо Шарашидзе и другие.