საქართველოს სომეხთა ეპარქიის „ჰაიარტუნ“ ცენტრის აქტივისტები დაესწრნენ ეკონომიკურ საკითხებზე ჩატარებულ თავისუფალ ლექციებს PDF ბეჭდვა ელ. ფოსტა
IMGP9017
მიმდინარე წლის 16 - 27 მაისს, "ახალი ეკონომიკური სკოლა - საქართველო" (აესკო) არასამთავრობო ორგანიზაცია, ფრიდრიხ ნაუმანის ფონდი (გერმანია) და საქართველოს უნივერსიტეტის ხარდაჭერით მოაწყო ლექციათა ციკლი, თემაზე - "რა განაპირობებს და რა აფერხებს ეკონომიკის ზრდას?“. თავისუფალ ლექციებს დიდი ინტერესით დაესწრნენ საქართველოს სომეხთა ეპარქიის „ჰაიარტუნ“ ცენტრის ახალგაზრდა აქტივისტები. ლექციების დასრულების შემდეგ, 31 მაისს კურსის წარმატებით დასრულების სერტიფიკატები მიიღეს მონაწილეებმა „ჰაიარტუნ’ ცენტრიდან: ანუშ მისკარიანმა, ემილ სარგსიანმა და გევორგ ავეტისიანმა.
მიუხედავად იმისა, რომ კურსი ქართულ ენაზე მიმდინარეობდა, ამან არავითარი პრობლემა არ შეუქმნა სომეხი ახალგაზრდების მონაწილეობას. სერტიფიკატების გადაცემისას "ახალი ეკონომიკური სკოლა - საქართველო" არასამთავრობო ორგანიზაციის პრეზიდენტმა პაატა შეშელიძემ და ვიცე-პრეზიდენტმა გია ჯანდიერმა აღნიშნეს, რომ კმაყოფილები დარჩნენ სომეხი ახალგაზრდების აქტიურობით და დაადასტურეს მათი მონაწილეობ სხვა მსგავს ღონისძიებებზე.

Активисты центра «Айартун» при Епархии ААЦ в Грузии приняли участие в открытых лекциях по экономике PDF Печать E-mail
IMGP9017
С 16 по 27 мая включительно 2014 года неправительственная организация Новая школа экономики Грузии, при содействии фонда Фридриха Наумана (Германия) и Грузинского Университета, организовала цикл лекций на тему «Что способствует и что мешает экономическому росту». Молодые активисты культурно-просветительского и молодежного центра «Айартун» при Епархии ААЦ в Грузии с большим интересом приняли участие в открытых лекциях.
После завершения лекций 31 мая, участники из центра «Айартун» - Ануш Мискарян, Эмиль Саркисян и Геворг Аветисян получили сертификаты об успешном завершении курса. Не взирая на то, что курс проходил на грузинском языке, армянские участники не испытывали никаких сложностей.
Во время вручения сертификатов президент неправительственной организации Паата Шешелидзе и вице-президент Гиа Джандиери выразили свое удовлетворение проявленной активностью молодых людей и отметили их участие в других подобных мероприятиях в будущем.