ჩვენი უფლის იესო ქრისტეს შობა 104-ე საშუალო სკოლის მოწაფეების წარმოდგენით PDF ბეჭდვა ელ. ფოსტა
104-ე საჯარო სკოლის (დირექტორი: ირინა ჟამკოჩიანი) პირველიდან მეხუთე კლასის მოწაფეებმა ქრისტეშობის ბრწყინვალე დღესასწაულს მიუძღვნეს მშვენიერი წარმოდგენა, რომელიც ორგანიზებული იყო ბიბლიოთეკარ ჰასმიკ ანტონიანის ინიციატივით. ღონისძიებას ესწრებოდნენ ასევე „სურბ ეჯმიაწინ“ ეკლესიის მღვდელი მანუკ ზეინალიანი და საქართველოს სომეხთა ეპარქიის განათლების განყოფილების დირექტორი ევგენია მარკოსიანი.
შესამჩნევი იყო ინიციატორის - ჰასმიკ ანტონიანის გაწეული დიდი შრომა, ვინაიდან ბავშვებისათვის გასაგები და ახლო იყო ყოველი სიტყვა და ყოველი ეპიზოდის შინაარსი. ბავშვებმა ბრწყინვალე თამაშს დაამატეს მათი გულის სიყვარული და სითბო, ამით მაყურებელს, სკოლის დირექციას, მასწავლებლებსა და სტუმრებს გადასცეს ჩვენი უფლის იესო ქრისტეს დაბადების სიხარული.
შთამბეჭდავი თამაშის ხილვის შემდეგ, მღვდელ მანუკ ზეინალიანის წინადადებით, გადაწყდა წარმოდგენის დადგმა „სურბ ეჯმიაწინ“ ეკლესიაში, წმიდა წირვის შემდეგ.
და 29 დეკემბერს, საკვირაო წირვის შემდეგ სურბ ეჯმიაწინ ეკლესიაში 104-ე საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა ერთხელაც წარმოადგინეს ქრისტეს შობა და დაიმსახურეს დამსწრეთა წახალისება და მაღალი შეფასება. ღონისძიების დამსწრეებს - 104-ე საჯარო სკოლის დირექტორს ირინა ჟამკოჩიანს, მშობლებსა და სხვა მორწმუნეებს დამდეგი ახალი წელი და შობა მიულოცეს მღვდელმა სამველ თოროსიანმა და მღვდელმა მანუკ ზეინალიანმა.

Рождество Христово в постановке учеников 104-ой школы PDF Печать E-mail
В связи с приближением светлого праздника Рождества Христова усилиями учеников с первого по пятый класс 104-ой публичной школы города Тбилиси (директор – Ирина Жамкочян), по инициативе школьного библиотекаря Асмик Антонян было организовано представление «Рождество Христово». Участвующая группа тщательно подготовилась и с радостью его представила на школьном мероприятии, на котором присутствовали священник церкви Сурб Эчмиадзин Манук Зейналян и глава образовательного отдела Епархии ААЦ в Грузии Евгения Маркосян.
Заметна была большая работа, проведенная инициатором - уважаемой Асмик Антонян, так как дети понимали и воспринимали близко к сердцу содержание каждого слова и эпизода. Школьники, добавив любовь и тепло к своей игре, сделали зрителя, руководство школы, педагогов, родителей и гостей соучастниками благой вести Рождества Христова.
Впечатлившись красивой игрой школьников, по предложению священника Манука Зейналяна было решено показать представление и в церкви Сурб Эчмиадзин, после Святой Литургии.
И вот 29 декабря, после воскресной Святой Литургии, в церкви Сурб Эчмиадзин ученики публичной школы № 104 своей игрой, плавной декламацией и соответствующей представлению одеждой вновь представили Рождество Христово, удостоившись ободрения и высокой оценки аудитории. Священник Манук Зейналян и священник Самвел Торосян поздравили с наступающим Рождеством и Новым Годом присутствующую на мероприятии директора публичной школы №104 Ирину Жамкочян, педагогов, родителей и других верующих, и пожелали им всего наилучшего.