საქართველოში სომეხთა ეპარქიის წარმომადგენლებმა მონაწილეობა მიიღეს ევროკავშირის კულტურის მინისტრთა კონფერენციაში |
2013 წლის 28 ივნისს საქართველოში სომეხთა ეპარქიის წინამძღვრის მრჩეველი ლევონ ისახანიანი, საქართველოში სომეხთა ეპარქიის „ჰაიარტუნ“ ცენტრის კოორდინატორი ლევონ ჩიდილიანი და „ჰაიარტუნ“ ცენტრის საინფორმაციო ტექნოლოგიათა განყოფილების ხელმძღვანელი ვალერი ბადალიანი დაესწრნენ ევროკავშირის აღმოსავლეთ პარტნიორობის კულტურის პროგრამის მინისტერიალს. კონფერენციას ესწრებოდნენ განათლების, კულტურის, მულტილინგვიზმისა და ახალგაზრდობის საკითხებში ევროკომისარი, საქართველოს, სომხეთის, აზერბაიჯანის, უკრაინის, მოლდოვას, პოლონეთისა და ლიტვის კულტურის მინისტრები, დიპლომატები, ასევე ევროპის ქვეყნების მაღალი თანამდებობის პირები. |

Представители Епархии ААЦ в Грузии приняли участие Министерской Конференции по Культуре Программы Восточного Партнерства Европейского Союза. PDF Печать E-mail
Conference
28 июня 2013 г. Советник Предводителя Армянской Епархии в Грузии – Левон Исаханян, Координатор Центра Армянской Культуры «Айартун» при Армянской Епархии в Грузии Левон Чидилян и Руководитель отдела информационных технологий «Айартуна» Валерий Бадалян приняли участие в Министерской Конференции по Культуре Программы Восточного Партнерства Европейского Союза.
В Конференции приняли участие Еврокомиссар по вопросам образования, культуры, мультулингуализма и молодежи г-жа Андрула Василиу, Министры Культуры Грузии, Армении, Азербайджана, Украины, Молдовы, Польши и Литвы, дипломаты, а также иные высокопоставленные представители из стран Европы.