| Վիրահայոց թեմի երիտասարդական բաժնի Ամանորյա և Սուրբծննդյան տոնը |
Ուրախ ժամանցին մասնակցում էին 130-ից ավելի հայ երիտասարդներ Թբիլիսիից, Ռուսթավից, Ջավախքից: Նպատակը՝ միմյանց հետ ծանոթանալն էր, շփվելը, ուրախ տրամադրություն ստեղծելը և այդ տրամադրությամբ 2017-ին հրաժեշտ տալը ու 2018-ը դիմավորելը: Երիտասարդական բաժնի տնօրեն Վալերի Բադալյանի և աշխատանքների համակարգող Նինա Սերոպովայի կողմից իրականացված մանրակրկիտ նախապատրաստական, կազմակերպչական աշխատանքների արդյունքում նախատոնական փարթին դարձավ հետաքրքիր, զվարճալի մրցույթներով և ուրախ խաղերով հագեցած: Բացելով խնջույքը տնօրեն Վալերի Բադալյանը փոխանցեց Վիրահայոց թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Վազգեն եպիսկոպոս Միջոցառումը վարեցին «Հայարտուն» կենտրոնի ակտիվիստներ Լիզա Թորոսյանը և Էմիլ Սարգսյանը: Կատակներով և երգիծական պատմություններով, գեղեցիկ հուշերով ու ծիծաղաշարժ մեջբերումներով հագեցած վարողների խոսքը միջոցառումը դարձրեցին իրվամբ տոնական, ստեղծելով զվարճալի տրամադրություն՝ անտարբեր չթողնելով ոչ մեկին: Նորովի ներկայացան նաև Սանտա Կլաուս՝ Աննա Միսկարյանը և Ձյունանուշիկ Նիկա Ղազարյանը: Երեկոյի ընթացքում անցկացվեցին շատ մրցույթներ տարբեր անվանակարգերից: Ամենալավ երգողներ և պարողներ դարձան Դինա Մինասյանը,Մարինա Սարգսյանը, Աննա Բադալյանը, Վիկտորյա Սականյանը՝ Ռուսթավից, Հրաչյա Սուրմալյանը, «Տարոն» համույթը: «Հայարտան 2017 թվականի բարեկամ» ճանաչվեց Մարինա Սումախյանը, իսկ լավագույն ուսանողական մտահղացում» վկայագրերի արժանացան կամավորական ուսանողական դասընթացների կազմակերպիչներ Հարություն Մալխասյանը և Ստեփան Էվաջյանը: Երիտասարդական բաժնի կողմից անուշադիր չէին մնացել նաև այն ընտանիքները, ովքեր միշտ սիրով և պատրաստակամությամբ Երգի, պարի նկատմամբ ունեցած ընդունակությունների, նաև միջոցառման ժամանակ դրսևորած ակտիվության համար Նիկա Ղազարյանին ապահովվեց ջոկատավարի կարգավիճակը ամառային ճամբարային ժամանակաշրջանում: Վիրահայոց թեմի երիտասարդական բաժնի Ամանորյա և Սուրբծննդյան նախատոնական խնջույքը, որը մեծ հաջողությամբ կազմակերպվում է արդեն հինգերորդ տարին անընդմեջ, հիրավի կարելի անվանել գեղեցիկ և լավ կազմակերպված փարթի, որին ընդգրկվում են բոլոր մասնակիցները: Վերջում տոնական տորթով հյուրասիրությունից հետո երիտասարդները բարձր տրամադրությամբ ավարտեցին ժամանցը և վերադարձան իրենց տները: |
2017 թվականի դեկտեմբերի 23-ին, Վիրահայոց թեմի երիտասարդական բաժնի նախաձեռնությամբ և «Հայարտուն» կենտրոնի աջակցությամբ, Թբիլիսիի «Լազուրի էզո» (Լազուրյան բակ) ռեստորանային համալիրում կայացավ վիրահայ երիտասարդների Ամանորյա և Սուրբծննդյան նախատոնական երեկո:

| Празднование Рождества и Нового года в молодёжном отделе Епархии ААЦ в Грузии |
Более 130 молодых армян из Тбилиси, Рустави и Давахети весело провели время. Цель: знакомство друг с другом, общение, создание веселого настроения, проводы 2017 года и встреча 2018 года. В результате тщательной подготовительной и организационной работы директора молодёжного отдела Валеры Бадаляна и координатора работы отдела Нины Сероповой, предпраздничная вечеринка стала интересной, насыщенной забавными конкурсами и веселыми играми. Вечеринку открыл директор Валерий Бадалян и передал благословение и пожелание Ведущими мероприятия были активисты центра «Айартун» Лиза Торосян и Эмиль Саркисян. Речь ведущих была насыщена шутками и юмористическими рассказами, красивыми воспоминаниями и забавными цитатами, от чего мероприятие превратилось в настоящий праздник, они создали отличное настроение и не оставили никого равнодушными. Санта-Клаус Анна Мискарян и Снегурочка Ника Казарян предстали в новом амплуа. В ходе вечера проходили конкурсы в разных номинациях. Лучшими певцами и танцорами стали Дина Минасян, Марина Саркисян, Анна Бадалян, Виктория Саканян из Рустави, Рачик Сурмалян, ансамбль «Тарон». В номинации «Друг Айартуна 2017 года» победила Марина Сумахян, а дипломов за За умение петь и танцевать, а также активное участие в мероприятии Нику Казаряна избрали вожатым летнего лагеря. Празднование Рождества и Нового года в молодёжном отделе Епархии ААЦ в Грузии, которое очень успешно проводится уже пятый год подряд, можно действительно назвать красивым и прекрасно организованным мероприятием, в которое вовлечены все участники. В конце после угощения праздничным тортом молодежь в приподнятом настроении вернулась в свои дома. |
23 декабря 2017 года, по инициативе Отдела по делам молодёжи Епархии ААЦ в Грузии и при содействии центра «Айартун», в ресторанном комплексе «Лазури эзо» в Тбилиси, состоялся предпраздничный вечер по случаю Рождества и Нового года.