Վիրահայոց թեմի «Հայարտուն» կրթամշակութային և երիտասարդական կենտրոնը արժանացել է մրցանակի PDF Տպել Էլ.փոստ
gramota
Մարտի 28-ին կայացավ ՀՀ սփյուռքի նախարարության, Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի և Ռուսաստանի հայերի միության համատեղ իրականացվող «Հայապահպանության գործում նշանակալի ավանդի համար» 2013 թվականի մրցանակաբաշխության արդյունքների ամփոփման և դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը:
2013թ մրցույթի մասնակիցների շրջանում էր նաև Վիրահայոց թեմի «Հայարտուն» կրթամշակութային և երիտասարդական կենտրոնը: Դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությանը ներկա էր Վիրահայոց թեմի մշակույթի բաժնի տնօրեն, «Հայարտուն» կենտրոնի համակարգող Լևոն Չիդիլյանը:
«Հայապահպանության գործում նշանակալի ավանդի համար» համահայկական ամենամյա մրցանակաբաշխությունում «Հայարտուն» կրթամշակութային և երիտասարդական կենտրոնը «Լավագույն համայնքային կառույց» անվանակարգում արժանացավ երկրորդ կարգի դիպլոմի և մրցանակի:
Հայ Առաքելական Ուղղափառ Սուրբ Եկեղեցու Վիրահայոց թեմը հոգևոր դասի, բոլոր աշխատակիցների և թբիլիսահայ հասարակության անունից շնորհավորում է «Հայարտուն» կենտրոնի ողջ աշխատակազմին և մաղթում ստեղծագործական նորանոր հաջողություններ Վրաստանում ազգային մշակույթի զարգացման, մայրենի լեզվի տարածման և սերունդների հայեցի դաստիարակության գործում:

Культурно-просветительский и молодежный центр «Айартун» при Епархии ААЦ в Грузии удостоился премии PDF Печать E-mail
gramota
28 марта состоялась торжественная церемония вручения дипломов и подведения итогов конкурса «За значительный вклад в сохранение армянской национальной идентичности» 2013 года, который совместно организовали Министерство Диаспоры Республики Армения, Всемирный армянский конгресс и Союз армян России. В числе участников конкурса 2013 года был и Культурно-просветительский и молодежный центр «Айартун» при Епархии ААЦ в Грузии. На торжественной церемонии вручения дипломов присутствовал глава отдела культуры Епархии ААЦ в Грузии, координатор центра «Айартун» Левон Чидилян.
В ежегодном общеармянском конкурсе «За значительный вклад в сохранение армянской национальной идентичности» Культурно-просветительский и молодежный центр «Айартун» в номинации «Лучшая общинная организация» удостоился диплома и премии второй степени.
Епархия Армянской Апостольской Святой Православной Церкви в Грузии от имени духовных лиц, всех сотрудников и армянской общественности Тбилиси поздравляет творческий коллектив центра «Айартун» и желает новых творческих успехов в деле развития национальной культуры в Грузии, распространения родного языка и передачи новому поколению.