Շառլ Ազնավուրի մահվան ցավակցություն Վրաստանում Ֆրանսիայի դեսպանության մոտ PDF Տպել Էլ.փոստ
A1Սգավոր թբիլիսահայությունը Մեծ Հայ Շառլ Ազնավուրի մահվան կապակցությամբ, 2018 թվականի հոկտեմբերի 2-ին, Վիրահայոց թեմի Երիտասարդական բաժնի նախաձեռնությամբ,  այցելեց Վրաստանում Ֆրանսիայի 20181002 151706հանրապետության դեսպանություն և իր խոնարհումը բերեց Ֆրանսիայի և ՀՀ քաղաքացի, Ֆրանսիայի «Պատվո սեզար» բարձրագույն պետական պարգևի  ասպետ և Հայաստանի Ազգային հերոս, իր ժողովրդի  նվիրյալ և բարերար, լեգենդար շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի հիշատակին:
Թբիլիսահայերի խումբը, որի կազմում էին Թեմի հոգևոր դասը և պաշտոնեությունը, համայնքային կառույցների ղեկավարները, մտավորականներ, 43058705 963729570480900 6676998807386849280 nհասարակայնության ներկայացուցիչներ, ազգի մեծ զավակի  կորստյան ցավով  մոմեր վառեց և ծաղիկներ խոնարհեց հանգուցյալ Շառլ Ազնավուրի նկարի առջև:
Թբիլիսիի Սբ. Գևորգ առաջնորդանիստ, Հավլաբարի Սբ. Էջմիածին եկեղեցիների հոգևոր հովիվների և սարկավագների մասնակցությամբ կատարվեց հոգեհանգստյան կարգ հանգուցյալի հոգու խաղաղության համար:

Соболезнования в связи со смертью Шарля Азнавура возле посольства Франции в Грузии PDF Печать E-mail
A1В связи с кончиной великого армянского сына, Шарля Азнавура, 2 октября 2018 года, по20181002 151706 инициативе отдела молодежи Епархии ААЦ в Грузии (директор Валерий Бадалян), скорбящие армяне г. Тбилиси пришли к посольству Республики Франция в Грузии, чтобы поклониться и почтить память легендарного шансонье, великого благотворителя и преданного сына армянского народа, гражданина Франции и Республики Армения, офицера и кавалера ордена Почетного легиона, высшей государственной награды Франции, национального героя Армении.
43058705 963729570480900 6676998807386849280 nГруппа тбилисских армян, в составе которой были  духовные отцы и должностные лица Епархии ААЦ в Грузии, руководители общинных структур, интеллигенция, представители общественности, собрались возле посольства Франции в Грузии, чтобы зажечь свечи и возложить цветы возле фотографии великого шансонье и сына армянского народа, Шарля Азнавура.