Վիրահայոց թեմի եկեղեցիներում ընթերցվեց Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի Սրբատառ Կոնդակը PDF Տպել Էլ.փոստ
11
2014 թվականի դեկտեմբերի 28-ին, հընթացս Սուրբ և Անմահ Պատարագի, Վիրահայոց թեմի Սամցխե Ջավախքի ընդհանուր առաջնորդական փոխանորդության, Քվեմո Քարթլիի և Բաթումիի գործող բոլոր եկեղեցիներում և հոգևոր հովվություններում ընթերցվեց Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի Հայրապետական Կոնդակը Հայոց Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ:
Թբիլիսիի Սուրբ Էջմիածին եկեղեցում Վիրահայոց Թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանի հանդիսապետությամբ կիրակնօրյա Սուրբ Պատարագի ժամանակ Սրբատառ Կոնդակը հանդիսավորությամբ բարձրացվեց Սուրբ Սեղան և հոգևոր սպասավոր Տեր Մանուկ քահանա Զեյնալյանի կողմից ընթերցվեց հավատացյալ ժողովրդին:
Հավարտ Սուրբ Պատարագի Սրբազան Հայրը եկեղեցու հավատացյալներին ներկայացրեց Հայոց Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի շրջանակներում համայնքի կողմից նախատեսվող հիմնական ծրագրերը:

В церквях Епархии ААЦ в Грузии зачитали послание Верховного Патриарха и Католикоса Всех Армян Гарегина Второго |
28 декабря 2014 года, в ходе Божественной и Бессмертной Литургии в церквях Епархии ААЦ в Грузии Самцхе-Джавахети, Квемо Картли и Батуми зачитали послание Верховного Патриарха и Католикоса Всех Армян Гарегина Второго в преддверии 100-летия Геноцида армян. В церкви Сурб Эчмиадзин г. Тбилиси во время Божественной Литургии под председательство Его Преосвященство представил прихожанам основные программы, запланированные общиной в рамках 100-летия Геноцида армян. Предводитель Епархии поздравил присутствующих с наступающим Новым Годом и Рождеством. |