«Հայարտան» գավաթի խաղարկության ֆուտբոլային մրցաշար PDF Տպել Էլ.փոստ
2013 թվականի հոկտեմբերի 17-18-ին, Վիրահայոց թեմի «Հայարտուն» կրթա-մշակութային և երիտասարդական կենտրոնը, «Ֆուտբոլը՝ Եվրոպայում ռասիզմի դեմ» եվրոպական կազմակերպությունների ցանցի հետ գործընկերությամբ, կազմակերպեց «Հայարտան» ֆուտբոլի գավաթի խաղարկության մրցաշար:
Մրցաշարը կազմակերպվել էր «Ֆուտբոլի մարդիկ՝ Եվրոպայում ռասիզմի դեմ – 2013» համաեվրոպական ծրագրի շրջանակներում: Մրցաշարի նպատակն է հավասարության և հանդուրժողականության, ինչպես նաև ք. Թբիլիսիի հանրային դպրոցների աշակերնտների շրջանում առողջ կենսակերպի գաղափարների ժողովրդականացումը: Մրցաշարին մասնակցեցին ք. Թբիլիսիի թիվ 96, 98 և 104 դպրոցների թիմերը:

Футбольный турнир на кубок Айартуна PDF Печать E-mail
17-18 октября 2013 г., Культурно-образовательный и молодежный центр «Айартун», в партнерстве с сетью европейских организаций «Футбол против расизма в Европе», организовал футбольный турнир на кубок Айартуна. Турнир был организован в рамках все-европейской программы «Люди футбола против расизма в Европе - 2013»
Целью турнира являлась популяризация идей равенства и толерантности, а также здорового образа жизни среди учеников публичных школ г. Тбилиси. В турнире приняли участие команды из №96, №98 и №104 тбилисских школ.