Թբիլիսահայ համայնքը սիրիայերին օգնության նպատակով հանգանակված գումարը փոխանցեց Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին PDF Տպել Էլ.փոստ
EJ
Թբիլիսիի մի շարք հայկական ոչկառավարական կազմակերպություններ, արձագանքելով ծանր կացության մեջ գտնվող սիրիահայ մեր եղբայրներին և քույրերին օգնություն ցուցաբերելու Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի կոչին, կազմակերպեցին տարբեր միջոցառումներ, որտեղից գոյացած գումարը պետք է օգտագործվեր սիրիահայերին օգնության նպատակով: Բարեգործական գործողությանը իրենց մասնակցությունը բերեցին նաև Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը, Վիրահայոց Թեմի «Հայարտուն» կենտրոնը, Դավթյան տիկնիկային մշակույթի տունը, "Armenian Art Hall» էլեկտրոնային ամսագիրը, «Վրաստանի հայ համայնք» հասարակական կազմակերպությունը, «Պանհայկական խաղերի» միջազգային ասոցիացիայի Վրաստանի մասնաճյուղը, Թեմի հոգևոր դասը, գործարարներ, մշակույթի և արվեստի գործիչներ, թբիլիսահայ համայնքի անդամներ: Հանգանակված գումարը՝ 5000 ամերիկյան դոլարը, Վիրահայոց Թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանի օրհնությամբ և միջնորդությամբ, փոխանցվեց Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին:
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը 200 հազար ԱՄՆ դոլար գումար արդեն փոխանցել էր սիրիահայերին օգնության հիմնադրամին, այնուհետև տրամադրեց ևս 200 հազար ԱՄՆ դոլար, որտեղ փոքրիկ մաս է կազմում Վիրահայ համայնքի հանգանակությունը:

Сумма пожертвований в помощь армянам Сирии, собранная армянской общиной Тбилиси, была передана в Первопрестольный Святой Эчмиадзин PDF Печать E-mail
EJ
Ряд армянских неправительственных организаций Тбилиси, отозвавшись на призыв Католикоса Всех Армян Гарегина II оказать помощь нашим находящимся в тяжелом положении братьям и сестрам – армянам Сирии, организовал различные мероприятия, во время которых была собрана сумма с целью помочь армянам Сирии. В благотворительной акции также приняли участие посольство РА в Грузии, центр культуры «Айартун» Епархии ААЦ в Грузии, кукольный дом культуры "Гари Давтян", электронный журнал «Armenian Art Hall», неправительственная организация «Община армян Грузии», филиал международной ассоциации «Панармянские игры» в Грузии, духовные лица Епархии, бизнесмены, деятели культуры и искусства, члены армянской общины Тбилиси. Вырученные деньги – 5000 американских долларов, при благословении и посредничестве главы Епархии Армянской Апостольской Церкви в Грузии, Его Преосвященства Епископа Вазгена Мирзаханяна, были переданы в Первопрестольный Святой Эчмиадзин.
Первопрестольный Святой Эчмиадзин уже передал 200 тысяч долларов США в фонд помощи армянам Сирии, после этого доставил еще 200 тысяч долларов США, где маленькую часть составляет пожертвование армянской общины Грузии.