საქველმოქმედო სადილი ახალციხეში ბეჭდვა
a12018 წლის 25 ივნისს ახალციხის სულიერმა ინსპექციამ  ადგილობრივი ხანდაზმული 1და მარტოხელა პენსიონერებისთვის  საქველმოქმედო სადილი მოაწყო.
სადილს დაესწრო  ასამდე პირი.   "ახალციხის" სიმღერისა და ცეკვის ანსამბლმა, სომხური სკოლის ჯგუფთან ერთად, ნამდვილ  დღესასწაულად აქცია    ხანდაზმულთათვის მოწყობილი ქველმოქმედება. სუფრასთან  მაღალი განწყობა იყო, ერთად შესრულდა სიმღერა და ცეკვა, ყველა მხიარულობდა.   საქველმოქმედო სადილის მონაწილე მრავალმა სომეხმა, ქართველმა და სხვა ეროვნების 2წარმომადგენლებმა მადლიერება გამოუხატეს სომეხთა სამოციქულო წმიდა ეკლესიას,   ახალციხისა და ბორჯომის რაიონების სულიერი მეთვალყურის,  3მღვდელმონაზონ  ჰაკობ საჰაკიანის და   ახალციხის რაიონის სულიერი მოძღვრის, ღირსი მღვდლის, თორგომ ვარდანიანის სახით, მსგავსი მშვენიერი   ღონისძიების ორგანიზებისა და მათთვის ზეიმის მოწყობისთვის.
ახალციხის სულიერი ინსპექცია დაჰპირდა, რომ ღვთის ნებით მსგავს ინიციატივებს უწყვეტი ფორმა ექნება და მასში ჩაერთვება მრავალი ახალი პირი,  ეროვნებისა და რელიგიის მიუხედავად.

Благотворительный обед в г. Ахалцихе Печать
a125 июня 2018 года, духовная инспекция г. Ахалцихе организовала 1благотворительный обед для местных одиноких пенсионеров и пожилых людей.
Благотворительный обед был организован для 100 человек. Ансамбль песни и танцев «Ахалцихе» вместе с кружком армянской школы превратили благотворительный обед в настоящий праздник для стариков. За столом парили замечательное настроение и радость, сопровождаемые песнями и танцами. Участники обеда – армяне, грузины и представители других национальностей 2– поблагодарили Армянскую Апостольскую Святую Православную церковь, в частности духовного инспектора Ахалцихского3 и Боржомского районов, иеромонаха Акопа Саакяна и духовного пастыря Ахалцихе и близлежащих деревень, достопочтенного отца Торгома Варданяна, за организацию такого замечательного мероприятия.
Духовная инспекция Ахалцихе пообещала, что с божьей помощью эта инициатива станет постоянной, и в мероприятии будут принимать участие новые лица, вне зависимости от национальности и вероисповедания.