საქართველოს სომეხთა ეპარქიის საერთო კრება ბეჭდვა
2016 წლის 29 ნოემბერს, საქართველოს სომეხთა ეპარქიის „ჰაიარტუნ“  ცენტრის გალუსტ გიულბენკიანის სახელობის დარბაზში  შედგა ეპარქიის თანამშრომელთა და სამღვდელოების საერთო კრება, რომელიც მიეძღვნა საქართველოს სომეხთა ეპარქიის წინამძღვრის,  მისი ყოვლადუსამღვდელოესობის, ეპისკოპოს  ვაზგენ მირზახანიანის, ვიზიტს ამერიკის შეერთებულ შტატებში, უმაღლესი სასულიერო საბჭოს შემოდგომის  კრების ფარგლებში,  ვიზიტიდან მის მიღებულ შთაბეჭდილებებს,  და სოციალური ქსელის - Facebook-ის      "ჰაიარტუნ"-ის გვერდის მომხმარებელთა მოწონების "like" - ების რაოდენობით 10.000-ის ზღვარის გადალახვას.
კრება  დაიწყო ლოცვით, "მამაო ჩვენო"-თი,  და ეპარქიის წინამძღვრის კურთხევით.
მეუფემ დამსწრეებს მოუთხრო   ნიუ-იორკის სომხური სათვისტომოსა და სომხური ეკლესიის შესახებ, წარმოუდგინა აღმოსავლეთ და დასავლეთ ეპარქიების საქმიანობა,   მშობლიური ენისა და სომეხი ადამიანის იდენტობის  შენარჩუნებას, ისაუბრა მოქმედი  საკვირაო სკოლების, ახალგაზრდული კავშირებისა და სომხური არასამთავრობო ორგანიზაციების შესახებ.
ეპარქიის წინამძღვარმა მონაწილეობა მიიღო სრულიად სომეხთა საქველმოქმედო საერთო კავშირის  110-ე წლისთავისადმი მიძღვნილ საიუბილეო დღესასწაულში და დამსწრეებს გაუზიარა თავისი შთაბეჭდილებები სომხური სათვისტომოს აქტიურობის,   სომეხთა საქველმოქმედო საერთო კავშირის  პატრიოტული საქმიანობის შესახებ.
საქართველოს სომეხთა ეპარქიის წინამძღვარმა ისაუბრა სამუშაოების საერთო გაცნობის, აზრთა გაცვლის შესახებ, ხაზი გაუსვა ინტერესს საქართველოს სომეხთა ეპარქიის  კულტურულ-საგანმანათლებლო და ახალგაზრდული  „ჰაიარტუნ“  ცენტრის საქმიანობისადმი და სურვილი აღნიშნული მოდელის სხვა თემებშიც დანერგვის შესახებ.
მეუფე ვაზგენმა მიულოცა საქართველოს სომეხთა ეპარქიის   პრესისა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის განყოფილებას,  Facebook-ის    "ჰაიარტუნ"-ის გვერდის მომხმარებელთა  მოწონების "like" - ების რაოდენობით 10.000-ის ზღვარის გადალახვა.
საქართველოს სომეხთა ეპარქიის წინამძღვრის,  მისი ყოვლადუსამღვდელოესობის ეპისკოპოს  ვაზგენ მირზახანიანის აშშ-ში ვიზიტიდან დაბრუნებასა და მომხმარებელთა    სოლიდური რაოდენობის მიღწევასთან დაკავშირებით ცენტრში გაუმასპინძლდნენ კრების მონაწილეებს.

Общее собрание Епархии ААЦ в Грузии Печать
29-го ноября 2016 года, в зале имени Галуста Гюльбенкяна центра «Айартун» при Епархии ААЦ в Грузии состоялось общее собрание служащих и духовных лиц епархии. В ходе собрания предводитель Епархии ААЦ в Грузии, Его Преосвященство Епископ Вазген Мирзаханян поделился впечатлениями от своей поездки в США, в рамках осеннего собрания Верховного духовного совета. Собрание было также посвящено увеличению числа подписчиков Facebook страницы «Айартуна» до 10 000 человек.
Собрание началось с молитвы «Отче Наш» и благословения главы Епархии ААЦ в Грузии.
Владыка рассказал присутствующим об армянской общине и Армянской церкви в Нью-Йорке, представил деятельность Восточной и Западной Епархий, поведал об уровне знания армянского языка, сохранении национальной самобытности, об однодневных школах, молодежных союзах и армянских общественных организациях.
В Нью-Йорке Епископ Вазген принял участие в торжествах в честь 110-летия ВАБС, он поделился своими впечатлениями об активности армянской общины, работе, которую ведет во благо нации Всеобщий армянский благотворительный союз.
Предводитель Епархии ААЦ в Грузии рассказал об общем ознакомлении с работой, обмене опытом, подчеркнув интерес к деятельности культурно-просветительских и молодежных центров Епархии ААЦ в Грузии и желание внедрить эту модель в других армянских общинах.
Предводитель Епархии поздравил Информационный отдел Епархии ААЦ в Грузии с тем, что число подписчиков Facebook страницы «Айартуна» превысило 10 000 человек.
Было организовано угощение по случаю возвращения из США предводителя Епархии ААЦ в Грузии, Его Преосвященства Епископа Вазгена Мирзаханяна, и достижения значительного числа подписчиков страницы.