Համայն Վրաստանի Պատրիարքն ընդունեց Վիրահայոց թեմի առաջնորդին Տպել
Համայն Վրաստանի Կաթողիկոս-Պատրիարք Իլիա Երկրորդը, Թբիլիսիի Պատրիարքարանում հյուրընկալեց Վիրահայոց թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանին:
Թեմի առաջնորդին ընկերակցում էին բանաստեղծ-թարգմանիչ Գիվի Շահնազարը, Թեմի իրավական հարցերի և համագործակցության բաժնի տնօրեն Միքայել Ավագյանը և առաջնորդի գավազանակիր Գևորգ սարկավագ Անտոնյանը:
Սրբազան Հայրը Համայն Վրաստանի Պատրիարքին փոխանցեց Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի ջերմ ողջույններն ու բարեմաղթանքները, շնորհավորեց գալիք Սուրբ Զատկի տոնը և մաղթեց քաջառողջություն, արևշատ տարիներ:
Հանդիպմանը պատվիրակության անդամները վրացական կողմին ներկայացրեցին Հայոց Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի հետ կապված համայնքային ծրագրերը և Պատրիարքին փոխանցեցին Վրաստանի հայ հավատացյալների անունից խնդրանք-առաջարկ՝ կապված մեծ Եղեռնի նահատակների հիշատակի ոգեկոչման հետ:
Հանդիպմանը քննարկվեցին նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:
Գալիք Սուրբ Զատկի տոնի առիթով թեմակալ առաջնորդը վրաց Պատրիարքին նվիրեց Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից բերված Սուրբ Հարության և Ավետման պատկերներով մանրանկարներ:
Նորին Սրբությունը առ ի հարգանս Հայ Եկեղեցու՝ Վիրահայոց թեմի առաջնորդին և ընկերակցող ամդամներին փոխանցեց վրաց վարպետների ձեռքով պատրաստված զատկական խորհրդանիշեր:
Վերջում Համայն Վրաստանի կաթողիկոս-Պատրիարքն իր օրհնությունը փոխանցեց հայ հավատացյալներին և եղբայրական ողջույններ հղեց Ամենայն Հայոց Գարեգին Երկրորդ կաթողիկոսին:
Հանդիպմանը վրացական կողմից մասնակցում էին Ախալցիխեի և Տաո Կլարջեթի միտրոպոլիտ Թեոդորը, Զուգդիդի և Ցաիշի միտրոպոլիտ Գերասիմը, ՀամայնՎրաստանի Պատրիարքի քարտուղար Միքայել Բոտկովելին և «21-րդ դար» ոչկառավարական կազմակերպության ղեկավար Պաատա Գաչեչիլաձեն:

Патриарх Всея Грузии принял предводителя Епархии ААЦ в Грузии Печать
Святейший и Блаженнейший Католикос-Патриарх Всея Грузии Илия II в здании грузинской патриархии в Тбилиси принял предводителя Епархии ААЦ в Грузии, Его Преосвященство Епископа Вазгена Мирзаханяна.
Предводителя Епархии сопровождали поэт и переводчик Гиви Шахназари, директор отдела по юридическим вопросам и сотрудничеству Михаил Авакян, а также носитель посоха предводителя Епархии, дьякон Геворк Антонян.
Епископ передал Патриарху Всея Грузии теплые приветствия и добрые пожелания Католикоса Всех Армян Гарегина Второго, а также поздравил с наступающей Светлой Пасхой, пожелал крепкого здоровья и долгих лет жизни.
В ходе встречи члены делегации представили грузинской стороне программу мероприятий общины, приуроченных к 100-летию Геноцида армян, и передали Патриарху от лица прихожан ААЦ в Грузии просьбу-предложение, связанное с поминанием жертв Геноцида.
На встрече обсудили вопросы, представляющие взаимный интерес.
В связи с наступающим праздником Светлой Пасхи предводитель Епархии вручил грузинскому Патриарху привезенные из Первопрестольного Святого Эчмиадзина миниатюры с изображением Святого Воскресения и Благовещения.
Его Святейшество в знак уважения к Армянской церкви вручил предводителю Епархии ААЦ в Грузии и членам сопровождающей его делегации пасхальные символы ручной работы, изготовленные грузинскими мастерами.
В конце Католикос-Патриарх Всея Грузии Илия II передал братские приветствия Католикосу Всех Армян Гарегину Второму и благословил прихожан ААЦ.
С грузинской стороны на встрече присутствовали митрополит Ахалцихе и Тао-Кларджети Феодосий, митрополит Зугдиди и Цаиши Герасим, секретарь Католикоса-Патриарха о. Михаил Ботковели и руководитель неправительственной организации «21-ый век» Паата Гачечиладзе.