Վիրահայոց թեմի առաջնորդը մասնակցեց Վրաստանի կրոնի գործակալության 2015 թվականի հաշվետվության շնորհանդեսին Տպել
2
2016 թվականի փետրվարի 16-ին, Թբիլիսիի «Քորթիարդ Մարիոտ» հյուրանոցի ընդունելությունների դահլիճում տեղի ունեցավ Վրաստանի կրոնի հարցերով պետական գործակալության 2015 թվականի գործունեության հաշվետվության շնորհանդեսը, որին մասնակցեցին նաև Վիրահայոց թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանը և հոգևոր ծառայող Տեր Նարեկ քահանա Ղուշչյանը:
Գործակալության հաշվետվությանը ներկա էին ինչպես կրոնական տարբեր համայնքների, այնպես էլ միջազգային կազմակերպությունների և դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ:
Գործակալության կատարած աշխատանքների հաշվետվությամբ հանդես եկավ Վրաստանի կրոնի հարցերով պետական գործակալության նախագահ Զազա Վաշախմաձեն: Գործակալության տվյալներով, անցած տարիների համեմատությամբ, բարելավվել է կրոնական փոքրամասնությունների իրավական վիճակը: Պետությունը նշանակալիորեն ավելացրել է այն կրոնական համայնքների ֆինանսավորումը, որոնց մի մասը տուժել է կոմունիստական կառավարման տարիներին:

| Предводитель Епархии ААЦ в Грузии принял участие в презентации отчета о деятельности Государственного агентства по вопросам религии в Грузии за 2015 год |
16 февраля 2016 года, в актовом зале гостиницы «Кортъярд Мариотт» г. Тбилиси состоялась презентация отчета о деятельности Государственного агентства по вопросам религии в Грузии за 2015 год, на которой также присутствовали предводитель Епархии ААЦ в Грузии, Его Преосвященство Епископ Вазген Мирзаханян и священнослужатель отец Нарек Кущян. На мероприятии присутствовали представители дипломатического корпуса, разных религиозных общин и международных организаций. С отчетом Агентства о проделанной работе выступил председатель Государственного агентства по вопросам религии в Грузии Заза Вашакмадзе. По данным отчета Агентства, по сравнению с прошедшими годами, улучшился правовой статус религиозных меньшинств. Государство значительно увеличило финансирование тех религиозных организаций, часть которых пострадала в годы коммунистического правления. |